Asperjoc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asperjoc
Komunë
noform
Pamje nga Asperjoc
Vendndodhja
Asperjoc is located in Franca
Asperjoc
Asperjoc
44°41′09″V 4°21′35″L / 44.6858°V 4.3597°L / 44.6858; 4.3597Koordinatat: 44°41′09″V 4°21′35″L / 44.6858°V 4.3597°L / 44.6858; 4.3597
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Antraigues-sur-Volane
Ndërbashkësia Pays d'Aubenas-Vals
Kryetari Alain Chiraussel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.47 km2
Lartësia 299 m (m.n.d.)
Popullsia 393 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07600
INSEE 07016


Asperjoc është një komunëFrancë. Asperjoc bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 393 banorë dhe sipërfaqe 8.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]