Aspremont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspremont
Komunë
noform
Pamje nga Aspremont
Stema_figura
Vendndodhja
Aspremont is located in Franca
Aspremont
Aspremont
43°47′00″V 7°14′39″L / 43.783333333333°V 7.2441666666667°L / 43.783333333333; 7.2441666666667Koordinatat: 43°47′00″V 7°14′39″L / 43.783333333333°V 7.2441666666667°L / 43.783333333333; 7.2441666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.44 km2
Popullsia 2162 banorë
Dendësia 229 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06790
INSEE 06006
Faqja Zyrtare http://www.auribeausursiagne.fr


Aspremont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Aspremont ka një popullsi prej 2162 banorë dhe sipërfaqe 9.44 km², me një dendësi prej 229 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Aspremont (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale