Asquins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asquins
Komunë
Vendndodhja
Asquins is located in Franca
Asquins
Asquins
47°28′52″V 3°45′21″L / 47.481111°V 3.755833°L / 47.481111; 3.755833Koordinatat: 47°28′52″V 3°45′21″L / 47.481111°V 3.755833°L / 47.481111; 3.755833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Avallon
Kantoni Vézelay
Ndërbashkësia Avallon - Vézelay - Morvan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.6 km2
Popullsia 326 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89450
INSEE 89021


Asquins është një komunëFrancë. Asquins bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 326 banorë dhe sipërfaqe 21.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Asquins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale