Assenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assenay
Komunë
noform
Pamje nga Assenay
Vendndodhja
Assenay is located in Franca
Assenay
Assenay
48°11′00″V 4°03′36″L / 48.1833°V 4.06°L / 48.1833; 4.06Koordinatat: 48°11′00″V 4°03′36″L / 48.1833°V 4.06°L / 48.1833; 4.06
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Bouilly
Ndërbashkësia Bouilly-Mogne-Aumont
Kryetari David Garnerin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.42 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10320
INSEE 10013


Assenay është një komunëFrancë. Assenay bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 3.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Assenay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale