Assencières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assencières
Komunë
noform
Pamje nga Assencières
Vendndodhja
Assencières is located in Franca
Assencières
Assencières
48°21′32″V 4°11′59″L / 48.3589°V 4.1997°L / 48.3589; 4.1997Koordinatat: 48°21′32″V 4°11′59″L / 48.3589°V 4.1997°L / 48.3589; 4.1997
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Piney
Ndërbashkësia Forêts, Lacs, Terres en Champagne
Kryetari Jean-Louis Pinet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.39 km2
Lartësia 164 m (m.n.d.)
Popullsia 201 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10220
INSEE 10014


Assencières është një komunëFrancë. Assencières bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 7.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]