Assevent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assevent
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Assevent is located in Franca
Assevent
Assevent
49°53′49″V 2°50′10″L / 49.8969°V 2.8361°L / 49.8969; 2.8361Koordinatat: 49°53′49″V 2°50′10″L / 49.8969°V 2.8361°L / 49.8969; 2.8361
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Maubeuge-Nord
Ndërbashkësia Maubeuge Val de Sambre
Kryetari Michel Lo Giaco
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.87 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 1715 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59600
INSEE 59021


Assevent është një komunëFrancë. Assevent bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1715 banorë dhe sipërfaqe 1.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]