Assier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assier
Komunë
noform
Pamje nga Assier
Stema_figura
Vendndodhja
Assier is located in Franca
Assier
Assier
45°24′29″V 4°52′07″L / 45.4081°V 4.8686°L / 45.4081; 4.8686Koordinatat: 45°24′29″V 4°52′07″L / 45.4081°V 4.8686°L / 45.4081; 4.8686
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Figeac
Kantoni Livernon
Ndërbashkësia Vallée et du Causse
Kryetari Patrick Roques
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.49 km2
Lartësia 342 m (m.n.d.)
Popullsia 684 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46320
INSEE 46009


Assier është një komunëFrancë. Assier bën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 684 banorë dhe sipërfaqe 16.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Assier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale