Astet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astet
Komunë
noform
Pamje nga Astet
Vendndodhja
Astet is located in Franca
Astet
Astet
44°41′02″V 4°03′37″L / 44.683789°V 4.060307°L / 44.683789; 4.060307Koordinatat: 44°41′02″V 4°03′37″L / 44.683789°V 4.060307°L / 44.683789; 4.060307
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Thueyts
Ndërbashkësia Ardèche des Sources et Volcans
Kryetari Christian Vidal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.45 km2
Lartësia 840 m (m.n.d.)
Popullsia 41 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07330
INSEE 07018


Astet është një komunëFrancë. Astet bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 41 banorë dhe sipërfaqe 34.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Astet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale