Athée, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athée
Komunë
noform
Pamje nga Athée
Vendndodhja
Athée is located in Franca
Athée
Athée
47°13′51″V 5°22′20″L / 47.230833°V 5.372222°L / 47.230833; 5.372222Koordinatat: 47°13′51″V 5°22′20″L / 47.230833°V 5.372222°L / 47.230833; 5.372222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Auxonne
Ndërbashkësia Auxonne - Val de Saône
Kryetari Serge Perron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.43 km2
Lartësia 203 m (m.n.d.)
Popullsia 780 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21130
INSEE 21028


Athée është një komunëFrancë. Athée bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 780 banorë dhe sipërfaqe 9.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]