Athesans-Étroitefontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athesans-Étroitefontaine
Komunë
Vendndodhja
Athesans-Étroitefontaine is located in Franca
Athesans-Étroitefontaine
Athesans-Étroitefontaine
47°35′51″V 6°30′40″L / 47.5975°V 6.5111°L / 47.5975; 6.5111Koordinatat: 47°35′51″V 6°30′40″L / 47.5975°V 6.5111°L / 47.5975; 6.5111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Villersexel
Ndërbashkësia Pays de Villersexel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.88 km2
Popullsia 588 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70110
INSEE 70031


Athesans-Étroitefontaine është një komunëFrancë. Athesans-Étroitefontaine bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 588 banorë dhe sipërfaqe 12.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]