Athie, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athie
Komunë
noform
Pamje nga Athie
Vendndodhja
Athie is located in Franca
Athie
Athie
47°34′01″V 4°15′17″L / 47.566944°V 4.254722°L / 47.566944; 4.254722Koordinatat: 47°34′01″V 4°15′17″L / 47.566944°V 4.254722°L / 47.566944; 4.254722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Montbard
Ndërbashkësia Le Montbardois
Kryetari Pascal Lhuillier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.92 km2
Lartësia 214 m (m.n.d.)
Popullsia 90 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21500
INSEE 21029


Athie është një komunëFrancë. Athie bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 90 banorë dhe sipërfaqe 5.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]