Athie, Yonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athie
Komunë
Vendndodhja
Athie is located in Franca
Athie
Athie
47°32′22″V 3°59′27″L / 47.5394°V 3.9908°L / 47.5394; 3.9908Koordinatat: 47°32′22″V 3°59′27″L / 47.5394°V 3.9908°L / 47.5394; 3.9908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Avallon
Kantoni L'Isle-sur-Serein
Ndërbashkësia Avallon - Vézelay - Morvan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.9 km2
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89440
INSEE 89022


Athie është një komunëFrancë. Athie bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 4.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]