Athies, Pas-de-Calais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athies
Komunë
noform
Pamje nga Athies
Vendndodhja
Athies is located in Franca
Athies
Athies
49°51′20″V 2°58′46″L / 49.8556°V 2.9794°L / 49.8556; 2.9794Koordinatat: 49°51′20″V 2°58′46″L / 49.8556°V 2.9794°L / 49.8556; 2.9794
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Arras-Nord
Ndërbashkësia Arras
Kryetari Jean-Marc Parmentier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.34 km2
Lartësia 51 m (m.n.d.)
Popullsia 1003 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62223
INSEE 62042


Athies është një komunëFrancë. Athies bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1003 banorë dhe sipërfaqe 4.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]