Attiches

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Attiches
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Attiches is located in Franca
Attiches
Attiches
49°24′40″V 3°02′53″L / 49.411°V 3.048°L / 49.411; 3.048Koordinatat: 49°24′40″V 3°02′53″L / 49.411°V 3.048°L / 49.411; 3.048
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Lille
Kantoni Pont-à-Marcq
Ndërbashkësia Pays de Pévèle
Kryetari Luc Foutry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.68 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 2329 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59551
INSEE 59022


Attiches është një komunëFrancë. Attiches bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2329 banorë dhe sipërfaqe 6.68 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]