Attignéville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attignéville
Komunë
Vendndodhja
Attignéville is located in Franca
Attignéville
Attignéville
48°23′12″V 5°48′31″L / 48.386667°V 5.808611°L / 48.386667; 5.808611Koordinatat: 48°23′12″V 5°48′31″L / 48.386667°V 5.808611°L / 48.386667; 5.808611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Neufchâteau
Ndërbashkësia Pays de Châtenois
Kryetari Mireille Régent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.61 km2
Lartësia 302 m (m.n.d.)
Popullsia 243 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88300
INSEE 88015


Attignéville është një komunëFrancë. Attignéville bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 243 banorë dhe sipërfaqe 14.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]