Attignat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attignat
Komunë
noform
Pamje nga Attignat
Stema_figura
Vendndodhja
Attignat is located in Franca
Attignat
Attignat
46°17′17″V 5°09′38″L / 46.288°V 5.1605°L / 46.288; 5.1605Koordinatat: 46°17′17″V 5°09′38″L / 46.288°V 5.1605°L / 46.288; 5.1605
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kantoni Montrevel-en-Bresse
Ndërbashkësia Bassin de Bourg-en-Bresse
Kryetari Martial Goyard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.69 km2
Popullsia 2662 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01340
INSEE 01024


Attignat është një komunëFrancë. Attignat bën pjesë në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2662 banorë dhe sipërfaqe 18.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]