Attigny, Ardennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attigny
Komunë
noform
Pamje nga Attigny
Stema_figura
Vendndodhja
Attigny is located in Franca
Attigny
Attigny
49°28′42″V 4°34′42″L / 49.4783°V 4.5783°L / 49.4783; 4.5783Koordinatat: 49°28′42″V 4°34′42″L / 49.4783°V 4.5783°L / 49.4783; 4.5783
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Attigny
Ndërbashkësia Crêtes Préardennaises
Kryetari Noël Bourgeois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.46 km2
Lartësia 83 m (m.n.d.)
Popullsia 1226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08025


Attigny është një komunëFrancë. Attigny bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1226 banorë dhe sipërfaqe 11.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]