Attigny, Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attigny
Komunë
Vendndodhja
Attigny is located in Franca
Attigny
Attigny
48°03′56″V 6°02′11″L / 48.065556°V 6.036389°L / 48.065556; 6.036389Koordinatat: 48°03′56″V 6°02′11″L / 48.065556°V 6.036389°L / 48.065556; 6.036389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Darney
Ndërbashkësia Pays de Saône et Madon
Kryetari François Joly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.08 km2
Lartësia 285 m (m.n.d.)
Popullsia 265 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88260
INSEE 88016


Attigny është një komunëFrancë. Attigny bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe 16.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]