Attin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attin
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Attin is located in Franca
Attin
Attin
48°53′29″V 6°05′29″L / 48.8914°V 6.0914°L / 48.8914; 6.0914Koordinatat: 48°53′29″V 6°05′29″L / 48.8914°V 6.0914°L / 48.8914; 6.0914
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Étaples
Ndërbashkësia Montreuillois
Kryetari Jean-Paul Charlemagne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.7 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 714 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62170
INSEE 62044


Attin është një komunëFrancë. Attin bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 714 banorë dhe sipërfaqe 6.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Attin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale