Aubagnan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubagnan
Qytet
Vendndodhja
Aubagnan is located in Franca
Aubagnan
Aubagnan
43°40′05″V 0°29′15″P / 43.6681°V 0.4875°P / 43.6681; -0.4875Koordinatat: 43°40′05″V 0°29′15″P / 43.6681°V 0.4875°P / 43.6681; -0.4875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Hagetmau
Ndërbashkësia Hagetmau Communes Unies
Kryetari Geneviève Fradin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.4 km2
Lartësia 134 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 40016


Aubagnan është një komunëFrancë. Aubagnan bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 240 banorë dhe sipërfaqe 3.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]