Aubagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubagne
Komunë
noform
Pamje nga Aubagne
Stema_figura
Vendndodhja
Aubagne is located in Franca
Aubagne
Aubagne
47°08′16″V 4°43′06″L / 47.1378°V 4.7183°L / 47.1378; 4.7183Koordinatat: 47°08′16″V 4°43′06″L / 47.1378°V 4.7183°L / 47.1378; 4.7183
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Qarku Arrondissement Marseille
Kantoni Aubagne-Est and Aubagne-Ouest
Ndërbashkësia Pays d'Aubagne et de l'Etoile
Kryetari Gérard Gazay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.9 km2
Lartësia 101 m (m.n.d.)
Popullsia 46423 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13400
INSEE 13005


Aubagne është një komunëFrancë. Aubagne bën pjesë në departamentin Bouches-du-Rhônerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 46423 banorë (regjistrimi 2010) dhe sipërfaqe 54.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale