Aubaine, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubaine
Komunë
noform
Pamje nga Aubaine
Stema_figura
Vendndodhja
Aubaine is located in Franca
Aubaine
Aubaine
47°08′16″V 4°43′06″L / 47.137778°V 4.718333°L / 47.137778; 4.718333Koordinatat: 47°08′16″V 4°43′06″L / 47.137778°V 4.718333°L / 47.137778; 4.718333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Bligny-sur-Ouche
Ndërbashkësia CC du Canton de Bligny-sur-Ouche
Kryetari Monique Renaudin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.21 km2
Lartësia 611 m (m.n.d.)
Popullsia 95 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21360
INSEE 21030


Aubaine është një komunëFrancë. Aubaine bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 95 banorë dhe sipërfaqe 16.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]