Aubenas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Aubenas
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Aubenas është një komunëFrancë. Aubenas bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 11496 banorë dhe sipërfaqe 14.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubenas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale