Aubenasson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubenasson
Komunë
Vendndodhja
Aubenasson is located in Franca
Aubenasson
Aubenasson
44°41′11″V 5°08′24″L / 44.686389°V 5.14°L / 44.686389; 5.14Koordinatat: 44°41′11″V 5°08′24″L / 44.686389°V 5.14°L / 44.686389; 5.14
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Saillans
Ndërbashkësia Pays de Saillans
Kryetari Pascal Moreau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.69 km2
Popullsia 66 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26340
INSEE 26015


Aubenasson është një komunëFrancë. Aubenasson bën pjesë në departamentin Drômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 66 banorë dhe sipërfaqe 6.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]