Aubencheul-au-Bac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubencheul-au-Bac
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubencheul-au-Bac is located in Franca
Aubencheul-au-Bac
Aubencheul-au-Bac
50°01′46″V 3°15′56″L / 50.0294°V 3.2656°L / 50.0294; 3.2656Koordinatat: 50°01′46″V 3°15′56″L / 50.0294°V 3.2656°L / 50.0294; 3.2656
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Cambrai-Ouest
Ndërbashkësia l'Ouest Cambrésis
Kryetari Michel Prettre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.2 km2
Popullsia 478 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59265
INSEE 59023


Aubencheul-au-Bac është një komunëFrancë. Aubencheul-au-Bac bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 478 banorë dhe sipërfaqe 3.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]