Aubepierre-sur-Aube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubepierre-sur-Aube
Qytet
Vendndodhja
Aubepierre-sur-Aube is located in Franca
Aubepierre-sur-Aube
Aubepierre-sur-Aube
47°54′56″V 4°56′09″L / 47.915556°V 4.935833°L / 47.915556; 4.935833Koordinatat: 47°54′56″V 4°56′09″L / 47.915556°V 4.935833°L / 47.915556; 4.935833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Chaumont
Kantoni Arc-en-Barrois
Ndërbashkësia Trois Forêts
Kryetari Jean-Michel Cavin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.1 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 52022


Aubepierre-sur-Aube është një komunëFrancë. Aubepierre-sur-Aube bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 190 banorë dhe sipërfaqe 43.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]