Auberchicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auberchicourt
Komunë
noform
Pamje nga Auberchicourt
Stema_figura
Vendndodhja
Auberchicourt is located in Franca
Auberchicourt
Auberchicourt
49°49′40″V 2°32′58″L / 49.8278°V 2.5494°L / 49.8278; 2.5494Koordinatat: 49°49′40″V 2°32′58″L / 49.8278°V 2.5494°L / 49.8278; 2.5494
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Douai
Kantoni Douai-Sud
Ndërbashkësia Cœur d'Ostrevent
Kryetari Gilles Grevin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.12 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 4628 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59165
INSEE 59024


Auberchicourt është një komunëFrancë. Auberchicourt bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 4628 banorë dhe sipërfaqe 7.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]