Auberive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auberive
Komunë
noform
Pamje nga Auberive
Vendndodhja
Auberive is located in Franca
Auberive
Auberive
47°47′16″V 5°03′46″L / 47.787778°V 5.062778°L / 47.787778; 5.062778Koordinatat: 47°47′16″V 5°03′46″L / 47.787778°V 5.062778°L / 47.787778; 5.062778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Langres
Kantoni Auberive
Ndërbashkësia Quatre Vallées
Kryetari Bernard Meyer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70.64 km2
Lartësia 365 m (m.n.d.)
Popullsia 195 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52160
INSEE 52023


Auberive është një komunëFrancë. Auberive bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 195 banorë dhe sipërfaqe 70.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]