Aubers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubers
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubers is located in Franca
Aubers
Aubers
43°16′29″V 0°28′57″P / 43.2747°V 0.4825°P / 43.2747; -0.4825Koordinatat: 43°16′29″V 0°28′57″P / 43.2747°V 0.4825°P / 43.2747; -0.4825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Lille
Kantoni La Bassée
Ndërbashkësia Weppes
Kryetari Annie Lung
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.14 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Popullsia 1521 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59249
INSEE 59025


Aubers është një komunëFrancë. Aubers bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1521 banorë dhe sipërfaqe 10.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale