Aubeterre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubeterre
Komunë
noform
Pamje nga Aubeterre
Vendndodhja
Aubeterre is located in Franca
Aubeterre
Aubeterre
48°25′50″V 4°07′15″L / 48.4306°V 4.1208°L / 48.4306; 4.1208Koordinatat: 48°25′50″V 4°07′15″L / 48.4306°V 4.1208°L / 48.4306; 4.1208
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Arcis-sur-Aube
Ndërbashkësia Seine Melda Coteaux
Kryetari Jean-Marie Beaussier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.66 km2
Lartësia 124 m (m.n.d.)
Popullsia 254 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10150
INSEE 10015


Aubeterre është një komunëFrancë. Aubeterre bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 254 banorë dhe sipërfaqe 11.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]