Aubière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubière
Komunë
noform
Pamje nga Aubière
Vendndodhja
Aubière is located in Franca
Aubière
Aubière
45°45′06″V 3°06′42″L / 45.751667°V 3.111667°L / 45.751667; 3.111667Koordinatat: 45°45′06″V 3°06′42″L / 45.751667°V 3.111667°L / 45.751667; 3.111667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Clermont-Ferrand
Kantoni Aubière
Ndërbashkësia Clermont Communauté
Kryetari Christian Sinsard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.65 km2
Popullsia 9536 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63170
INSEE 63014


Aubière është një komunëFrancë. Aubière bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 9536 banorë (regjistrimi 2012) dhe sipërfaqe 7.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]