Aubiat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubiat
Komunë
Vendndodhja
Aubiat is located in Franca
Aubiat
Aubiat
45°58′43″V 3°10′06″L / 45.978611°V 3.168333°L / 45.978611; 3.168333Koordinatat: 45°58′43″V 3°10′06″L / 45.978611°V 3.168333°L / 45.978611; 3.168333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Riom
Kantoni Aigueperse
Ndërbashkësia Nord Limagne
Kryetari Stéphane Bardin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.79 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 861 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63260
INSEE 63013


Aubiat është një komunëFrancë. Aubiat bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 861 banorë dhe sipërfaqe 14.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubiat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale