Aubigné, Ille-et-Vilaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigné
Komunë
noform
Pamje nga Aubigné
Stema_figura
Vendndodhja
Aubigné is located in Franca
Aubigné
Aubigné
48°17′43″V 1°38′01″P / 48.295278°V 1.633611°P / 48.295278; -1.633611Koordinatat: 48°17′43″V 1°38′01″P / 48.295278°V 1.633611°P / 48.295278; -1.633611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Rennes
Kantoni Saint-Aubin-d'Aubigné
Ndërbashkësia Pays d'Aubigné
Kryetari Youri Moysan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.2 km2
Popullsia 405 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35250
INSEE 35007


Aubigné është një komunëFrancë. Aubigné bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 405 banorë dhe sipërfaqe 2.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]