Aubignas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Aubignas
Komunë
noform
Pamje nga Aubignas
Stema_figura
Vendndodhja
Aubignas is located in Franca
Aubignas
Aubignas
44°35′21″V 4°38′04″L / 44.589167°V 4.634444°L / 44.589167; 4.634444Koordinatat: 44°35′21″V 4°38′04″L / 44.589167°V 4.634444°L / 44.589167; 4.634444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Privas
Kantoni Viviers
Ndërbashkësia Rhône Helvie
Kryetari Christian Bosquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.42 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 418 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07400
INSEE 07020


Aubignas është një komunëFrancë. Aubignas bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 418 banorë dhe sipërfaqe 15.42 km².

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Aubignas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale