Aubigny, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny
Komunë
noform
Pamje nga Aubigny
Stema_figura
Vendndodhja
Aubigny is located in Franca
Aubigny
Aubigny
46°40′59″V 3°10′01″L / 46.6831°V 3.1669°L / 46.6831; 3.1669Koordinatat: 46°40′59″V 3°10′01″L / 46.6831°V 3.1669°L / 46.6831; 3.1669
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Moulins
Kantoni Moulins-1
Ndërbashkësia CA de Moulins
Kryetari Étienne Richet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.14 km2
Lartësia 219 m (m.n.d.)
Popullsia 143 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03460
INSEE 03009


Aubigny është një komunëFrancë. Aubigny bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 143 banorë dhe sipërfaqe 17.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]