Aubigny-au-Bac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny-au-Bac
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubigny-au-Bac is located in Franca
Aubigny-au-Bac
Aubigny-au-Bac
50°21′06″V 2°35′29″L / 50.3517°V 2.5914°L / 50.3517; 2.5914Koordinatat: 50°21′06″V 2°35′29″L / 50.3517°V 2.5914°L / 50.3517; 2.5914
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Douai
Kantoni Arleux
Ndërbashkësia Douaisis
Kryetari Alain Boulanger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.16 km2
Popullsia 1210 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59265
INSEE 59026


Aubigny-au-Bac është një komunëFrancë. Aubigny-au-Bac bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1210 banorë dhe sipërfaqe 5.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]