Aubigny-en-Artois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny-en-Artois
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubigny-en-Artois is located in Franca
Aubigny-en-Artois
Aubigny-en-Artois
47°07′59″V 5°10′40″L / 47.1331°V 5.1778°L / 47.1331; 5.1778Koordinatat: 47°07′59″V 5°10′40″L / 47.1331°V 5.1778°L / 47.1331; 5.1778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Aubigny-en-Artois
Ndërbashkësia Atrébatie
Kryetari Jean-Michel Desailly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.27 km2
Popullsia 1358 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62690
INSEE 62045


Aubigny-en-Artois është një komunëFrancë. Aubigny-en-Artois bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1358 banorë dhe sipërfaqe 6.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]