Aubigny-en-Plaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny-en-Plaine
Komunë
noform
Pamje nga Aubigny-en-Plaine
Vendndodhja
Aubigny-en-Plaine is located in Franca
Aubigny-en-Plaine
Aubigny-en-Plaine
47°07′59″V 5°10′40″L / 47.1331°V 5.1778°L / 47.1331; 5.1778Koordinatat: 47°07′59″V 5°10′40″L / 47.1331°V 5.1778°L / 47.1331; 5.1778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Saint-Jean-de-Losne
Ndërbashkësia Rives de Saône
Kryetari Jean-Claude Dinet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.34 km2
Popullsia 366 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21170
INSEE 21031


Aubigny-en-Plaine është një komunëFrancë. Aubigny-en-Plaine bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 366 banorë dhe sipërfaqe 6.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]