Aubigny-la-Ronce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny-la-Ronce
Komunë
noform
Pamje nga Aubigny-la-Ronce
Vendndodhja
Aubigny-la-Ronce is located in Franca
Aubigny-la-Ronce
Aubigny-la-Ronce
46°59′17″V 4°36′38″L / 46.988056°V 4.610556°L / 46.988056; 4.610556Koordinatat: 46°59′17″V 4°36′38″L / 46.988056°V 4.610556°L / 46.988056; 4.610556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Nolay
Ndërbashkësia Beaune Côte et Sud
Kryetari Gérard Roy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.79 km2
Popullsia 164 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21340
INSEE 21032


Aubigny-la-Ronce është një komunëFrancë. Aubigny-la-Ronce bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 164 banorë dhe sipërfaqe 11.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]