Aubigny-les-Pothées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny-les-Pothées
Komunë
noform
Pamje nga Aubigny-les-Pothées
Stema_figura
Vendndodhja
Aubigny-les-Pothées is located in Franca
Aubigny-les-Pothées
Aubigny-les-Pothées
49°46′37″V 4°26′12″L / 49.776944°V 4.436667°L / 49.776944; 4.436667Koordinatat: 49°46′37″V 4°26′12″L / 49.776944°V 4.436667°L / 49.776944; 4.436667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Rumigny
Ndërbashkësia Thiérache Ardennaise
Kryetari Alain Malherbe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.42 km2
Popullsia 349 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08026


Aubigny-les-Pothées është një komunëFrancë. Aubigny-les-Pothées bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 349 banorë dhe sipërfaqe 10.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]