Aubin-Saint-Vaast

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubin-Saint-Vaast
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubin-Saint-Vaast is located in Franca
Aubin-Saint-Vaast
Aubin-Saint-Vaast
45°45′06″V 3°06′42″L / 45.75166667°V 3.111666667°L / 45.75166667; 3.111666667Koordinatat: 45°45′06″V 3°06′42″L / 45.75166667°V 3.111666667°L / 45.75166667; 3.111666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Hesdin
Ndërbashkësia Hesdinois
Kryetari Raymond Deroo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.7 km2
Lartësia 24 m (m.n.d.)
Popullsia 764 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62140
INSEE 62046


Aubin-Saint-Vaast është një komunëFrancë. Aubin-Saint-Vaast bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 764 banorë dhe sipërfaqe 6.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]