Auboncourt-Vauzelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auboncourt-Vauzelles
Komunë
noform
Pamje nga Auboncourt-Vauzelles
Vendndodhja
Auboncourt-Vauzelles is located in Franca
Auboncourt-Vauzelles
Auboncourt-Vauzelles
49°33′10″V 4°29′38″L / 49.5528°V 4.4939°L / 49.5528; 4.4939Koordinatat: 49°33′10″V 4°29′38″L / 49.5528°V 4.4939°L / 49.5528; 4.4939
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Novion-Porcien
Ndërbashkësia Crêtes Préardennaises
Kryetari Benoît Carier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.4 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 102 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08027


Auboncourt-Vauzelles është një komunëFrancë. Auboncourt-Vauzelles bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 102 banorë dhe sipërfaqe 5.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]