Aubres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubres
Komunë
Vendndodhja
Aubres is located in Franca
Aubres
Aubres
44°22′39″V 5°10′07″L / 44.3775°V 5.168611°L / 44.3775; 5.168611Koordinatat: 44°22′39″V 5°10′07″L / 44.3775°V 5.168611°L / 44.3775; 5.168611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Nyons
Kantoni Nyons
Ndërbashkësia Val d'Eygues
Kryetari Eric Richard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.27 km2
Popullsia 426 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26110
INSEE 26016


Aubres është një komunëFrancë. Aubres bën pjesë në departamentin Drômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 426 banorë dhe sipërfaqe 20.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale