Aubrives

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubrives
Komunë
noform
Pamje nga Aubrives
Stema_figura
Vendndodhja
Aubrives is located in Franca
Aubrives
Aubrives
50°06′15″V 4°45′46″L / 50.1042°V 4.7628°L / 50.1042; 4.7628Koordinatat: 50°06′15″V 4°45′46″L / 50.1042°V 4.7628°L / 50.1042; 4.7628
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Givet
Ndërbashkësia Ardennes Rives de Meuse
Kryetari Gilbert Leclercq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.73 km2
Lartësia 109 m (m.n.d.)
Popullsia 895 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08320
INSEE 08028


Aubrives është një komunëFrancë. Aubrives bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 895 banorë dhe sipërfaqe 10.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]