Aubrometz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubrometz
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubrometz is located in Franca
Aubrometz
Aubrometz
48°47′36″V 0°04′07″L / 48.7933°V 0.0686°L / 48.7933; 0.0686Koordinatat: 48°47′36″V 0°04′07″L / 48.7933°V 0.0686°L / 48.7933; 0.0686
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Auxi-le-Château
Ndërbashkësia Région de Frévent
Kryetari Françis Faye
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.72 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 141 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62390
INSEE 62047


Aubrometz është një komunëFrancë. Aubrometz bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 141 banorë dhe sipërfaqe 2.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]