Aubry-du-Hainaut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubry-du-Hainaut
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubry-du-Hainaut is located in Franca
Aubry-du-Hainaut
Aubry-du-Hainaut
48°51′05″V 0°14′01″L / 48.8514°V 0.2336°L / 48.8514; 0.2336Koordinatat: 48°51′05″V 0°14′01″L / 48.8514°V 0.2336°L / 48.8514; 0.2336
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Valenciennes
Kantoni Valenciennes-Nord
Ndërbashkësia Valenciennes Métropole
Kryetari Renée Stievenard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.32 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 1461 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59494
INSEE 59027


Aubry-du-Hainaut është një komunëFrancë. Aubry-du-Hainaut bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1461 banorë dhe sipërfaqe 4.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]