Aubusson-d'Auvergne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubusson-d'Auvergne
Komunë
Vendndodhja
Aubusson-d'Auvergne is located in Franca
Aubusson-d'Auvergne
Aubusson-d'Auvergne
45°45′22″V 3°37′09″L / 45.756111°V 3.619167°L / 45.756111; 3.619167Koordinatat: 45°45′22″V 3°37′09″L / 45.756111°V 3.619167°L / 45.756111; 3.619167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Thiers
Kantoni Courpière
Ndërbashkësia Pays de Courpière
Kryetari Gilles Laluque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.79 km2
Lartësia 418 m (m.n.d.)
Popullsia 221 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63120
INSEE 63015


Aubusson-d'Auvergne është një komunëFrancë. Aubusson-d'Auvergne bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 221 banorë dhe sipërfaqe 6.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]