Auby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auby
Komunë
noform
Pamje nga Auby
Stema_figura
Vendndodhja
Auby is located in Franca
Auby
Auby
49°12′18″V 4°25′02″L / 49.205°V 4.4172°L / 49.205; 4.4172Koordinatat: 49°12′18″V 4°25′02″L / 49.205°V 4.4172°L / 49.205; 4.4172
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Douai
Kantoni Douai-Nord-Est
Ndërbashkësia Douaisis
Kryetari Freddy Kaczmarek
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.12 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Popullsia 7585 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59950
INSEE 59028


Auby është një komunëFrancë. Auby bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 7585 banorë dhe sipërfaqe 7.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auby – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale