Aucelon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aucelon
Komunë
noform
Pamje nga Aucelon
Vendndodhja
Aucelon is located in Franca
Aucelon
Aucelon
44°37′30″V 5°20′43″L / 44.625°V 5.345278°L / 44.625; 5.345278Koordinatat: 44°37′30″V 5°20′43″L / 44.625°V 5.345278°L / 44.625; 5.345278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Luc-en-Diois
Ndërbashkësia Diois
Kryetari Gérard Boulade
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.34 km2
Popullsia 4 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26340
INSEE 26017


Aucelon është një komunëFrancë. Aucelon bën pjesë në departamentin Drômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 4 banorë dhe sipërfaqe 26.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aucelon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale