Auchel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auchel
Komunë
noform
Pamje nga Auchel
Stema_figura
Vendndodhja
Auchel is located in Franca
Auchel
Auchel
50°33′19″V 2°22′19″L / 50.5553°V 2.3719°L / 50.5553; 2.3719Koordinatat: 50°33′19″V 2°22′19″L / 50.5553°V 2.3719°L / 50.5553; 2.3719
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Béthune
Kantoni Auchel
Ndërbashkësia Artois
Kryetari Richard Jarrett
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Lartësia 99 m (m.n.d.)
Popullsia 11204 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62260
INSEE 62048


Auchel është një komunëFrancë. Auchel bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 11204 banorë dhe sipërfaqe 6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auchel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale